Dizgi Dizgi İşlemleri
ÜRETİM HATTI Daha fazla detay için kaydırın ve siyah noktaların üstüne gelin
1

Pcb Loader

2

Konveyör

3

Solder Paste

4

Solder Paste

5

Reflow Lehimleme

PCB Loader

SMD hatlarımızda bulunan Loader üniteleri üzerlerinde bulunan magazinlerdeki pcbleri smd hatlarına gerektikce göndererek üretimin sürekli ve müdehalesiz olmasını sağlarlar. 

Solder Paste

Tam otomatik krem lehim çekme makinelerimizde kamera ile hizalama, bıçak basınç kontrolü ve elek altı temizlik üniteleri ile sorunsuz krem lehim çekme işlemi yapılır. 1. Hattımızdaki makinemizde maksimum 880mm pcb baskı boyu, 1050 mm elek çerçeve boyutuna kadar, 2. Hattımızdaki makinemizde 1200mm pcb baskı boyu, 1500mm elek çerçeve boyutlarına kadar işlem yapılabilmektedir.

Pick and Place

SMD dizgi makinelerimizden her türlü PCB üzerine saatte 87000 komponente kadar dizgi yapabilmekteyiz. En küçük SMD komponent paketi olan 01005 chipten, 74*74mm QFP boyutlarına ve 25mm yüksekliğe kadar dizgi kabiliyetine sahibiz.

Reflow Lehimleme

Konveksiyonel lehim fırınlarımız 8 adet alt ısıtma, 8 adet üst ısıtma ve 2 adet soğutma bölgelerine sahiptirler. Sahip oldukları destek konveyörü ile büyük kartlarda meydana gelen fırın sonrası çarpılmaların önüne geçerler. Yapılan üretime göre alınan sıcaklık profilleriyle kart üzerindeki tüm malzemelerde sağlıklı lehimleme elde edilir.

PCB Unloader

Unloader üniteleri fırın sonrasında çıkan kartları magazinlere dizerek hat çıkışında birikme olmasının önüne geçerler.

TH Elle Dizgi

Kart üzerinde lehim almaması istenen bölgelere maskeleme yapılır. Dizgiye hazır hale getirmek için komponentlerde kesme ve bükme makinelerinde hazırlık yapılır. Elle dizgisi yapılan kartlar kullanıma göre kurşunlu veya kurşunsuz lehimli olarak dalga lehim makinesinden geçirilir. Dalga lehim prosesine uygun olmayan malzemeler elle lehimlenir. 

TH Bölgesel Lehimleme

Bölgesel lehimleme makinesi ile cüruf artığı ve lehim uzamaları olmadan nitrojen ortamında sağlıklı lehimleme gerçekleşir. Bölgesel lehimleme teknolojisi sayesinde kartın alt tarafında. bulunan SMD malzemeler engel olmaz, maskeleme gerektirmez.

Kontrol

SMD dizgi sonrasında dizilen kartlarda, AOI makinesi tarafından malzemelerde Lehim tırmanışı, mezar taşı oluşumları, yön ve kayıklık kontrolleri çok hızlı ve hatasız şekilde gerçekleşir.

TH montaj sonrasında kart üzerindeki tüm durumlar deneyimli personellerimiz tarafından kontrol edilerek Kartların sorunsuz bir şekilde teslimleri gerçekleşir.